Мереф'янська територіальна громада

Харківська область, Харківський район

17.12.2024 16:50

Обережно, ожеледиця! Важливі правила поведінки!

c65274d8-a215-4145-bfb8-46e7b6eba1f5.jpg

Шановні мешканці громади! Зима – це час не лише для снігових пейзажів та новорічних свят, а й період підвищеного ризику травмування через ожеледицю. Тонкий шар льоду на тротуарах та дорогах робить поверхні слизькими, що значно збільшує шанс падінь і травм. Ожеледиця часто виникає після відлиги або дощу, коли температура знижується, а також під час замерзання мокрого снігу.

Згідно зі статистикою Міністерства охорони здоров’я України, щорічно тисячі людей звертаються до лікарів з травмами, отриманими через падіння на льоду. Тому важливо знати, як правильно діяти під час ожеледиці, щоб зберегти своє здоров’я та уникнути небезпечних ситуацій.

Правила безпеки перед виходом із будинку (на ваш вибір):

📍 змайструвати або ж придбати на підошви та каблуки вашого взуття «льодоступи»;

📍 прикріпити на каблук перед виходом шматок поролону (за розмірами каблука) або лейкопластиру;

📍 наклеїти лейкопластир чи ізоляційну стрічку на суху підошву і каблук (хрест-навхрест або східцем) і перед виходом натерти піском (на один-два дні вистачатиме);

📍 натерти наждаковим папером підошву перед виходом, а краще прикріпити його на підошву (але від води піщини наждакового паперу обсипаються);

📍 намастити на підошву клей типу «Момент» та поставити взуття на пісок, після цього можна сміливо виходити на вулицю.

❗ У ДСНС наголошують, що кращими для льоду є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи та без великих каблуків.

Людям похилого віку в «слизькі дні» бажано взагалі не виходити з будинку. Але якщо потреба змусила, не соромтеся взяти палицю з гумовим наконечником або з шипом. Якщо у вас з собою торба, то вона повинна бути тільки такою, що можна носити через плече. Пам'ятайте, що дві третини травм люди старші 60 років одержують при падінні.

Прогулянки вагітних жінок в ожеледицю без супроводу також небезпечні для здоров’я.

⁉ Як зменшити ризик травм у ожеледицю – дієві поради від рятувальників:

• Будьте напоготові про всяк випадок під час ходьби в такі дні – впасти.

• Ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, а ступайте на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті пакетами чи сумками.

• Пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку слизоти, тому виходьте із будинку не поспішаючи.

• При порушенні рівноваги – швидко присядьте, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах.

• У момент падіння стисніться, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться – удар, спрямований на вас, розтягнеться і витратить свою силу при обертанні.

• Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і більш важких травм, особливо переломів.

• Обходьте металеві кришки люків, як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.

• Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах – особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, а автомобіль може виїхати на тротуар. У такий час і водіям важче вправитися з керування авто.

• Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю. Пам'ятайте, що у ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях машини і падіння перед автомобілем, що рухається, призводить як мінімум до каліцтв, а можливо – і до загибелі.

Джерело: Державна служба України з надзвичайних ситуацій

6b4ed5c1-1d86-4de2-a33b-f254f1643c1c.png 13b1548d-1cfb-46b7-9254-9c8858c0807a.jpg