Мереф'янська територіальна громада

Харківська область, Харківський район

19.10.2023 08:55

Як ветеранам отримати безоплатні ліки

default-for-import.jpg

Як ветеранам отримати безоплатні ліки — роз’яснення Мінветеранів

Нині чимало українських воїнів проходять лікування та реабілітацію після поранень у шпиталях та реабілітаційних закладах. Тож важливо створити належні умови для якісної реінтеграції у суспільство захисників і захисниць. Зокрема, забезпечити отримання військовослужбовцями та ветеранами медичних послуг та лікарських засобів. Разом з Національною службою здоров’я України Мінветеранів роз’яснює ветеранам і ветеранкам, які є шляхи отримання ліків безоплатно.

Зокрема, для лікування та профілактики хронічних захворювань захисники та захисниці можуть безоплатно або з невеликою доплатою отримати медикаменти за програмою «Доступні ліки».

На сьогодні у програмі 515 препаратів при серцево-судинних захворюваннях (зокрема, для профілактики інсультів та інфарктів), діабету І та ІІ типу, нецукрового діабету, хронічного обструктивного захворювання легень, розладів психіки та поведінки, епілепсії, хвороби Паркінсона, а також знеболювальні для паліативних хворих та імуносупресанти.

Як ветерану отримати лікарські засоби за програмою «Доступні ліки»? Для цього потрібен електронний рецепт від сімейного або особистого лікаря. Медикаменти можна забрати в аптеках, які мають договір із Національною службою здоров’я та позначені спеціальною наліпкою з логотипом НСЗУ.

Важливо, що централізовані державні закупівлі передбачають закупівлю певних лікарських засобів за державні кошти. Зокрема, це препарати для лікування онкології, серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань, туберкульозу, розладів психіки та поведінки й багато інших.

Повний перелік ліків можна подивитися за посиланням https://medzakupivli.com/.../perelik-tovariv-do.../2023-rik

Окрім того, пацієнтам на стаціонарному та амбулаторному лікуванні надаються препарати з Національного переліку основних лікарських засобів. Сюди входять ліки при серцевій недостатності, проти туберкульозу, гепатитів, Паркінсона, гормони та антигормони, інсуліни, протисудомні тощо.

Медзаклади зобов’язані закуповувати ці ліки самостійно та покривати ними потреби пацієнтів на 100%. Перевірити наявність ліків можна на сайтах місцевих органів влади та на інформаційних стендах лікарень, де інформація має оновлюватися щотижня.

Перевірити, чи входять ліки в Нацперелік, можна за допомогою сервісу «Ліки контроль» https://likicontrol.com.ua/

Крім того, існують місцеві програми, які забезпечують місцевих ветеранів та ветеранок безоплатними ліками. Їхня вартість відшкодовується з бюджетів об’єднаних територіальних громад. Найчастіше це препарати для важкохворих та пацієнтів із рідкісними захворюваннями. Щоб отримати медикаменти за цією програмою, варто звернутися до органів місцевого самоврядування.

Важливо — якщо вас змушують купувати ліки, які мають бути в наявності в лікарні, негайно телефонуйте на гарячу лінію НСЗУ 16-77.

Інформагентство АрміяInform
#Лікування
#Ветеранам 

392893440_676805774551585_1610490810439139562_n.jpg