Мереф'янська територіальна громада

Харківська область, Харківський район

30.11.2023 09:01

Що робити при ожеледиці!

default-for-import.jpg

За інформацією синоптиків, найближчими днями в області очікується хмарна погода, часом слабкий сніг, на дорогах ожеледиця.

Ожеледиця — тонкий шар льоду на земній поверхні, що утворюється після дощу або відлиги при зниженні температури.

Такі погодні умови підвищують небезпеку травмувань та аварій, адже сприяють виникненню ожеледиці, яка небезпечна як для пішоходів, так і водіїв. На жаль, щорічно реєструється сумна статистика травмувань, пов'язаних з ожеледдю: за небезпечний сезон лікарі надають допомогу тисячам громадян, які постраждали на льоду.

Намагайтеся дотримуватися простих рекомендацій, щоб уберегтися від значних неприємностей в період ожеледиці.

Перед виходом із будинку:

• змайструйте на підошви та підбори вашого взуття "льодоступи";

• прикріпіть на підбори шматочок поролону (за розмірами підбору) або лейкопластиру;

• зробіть наклейку з лейкопластиру (ізоляційної стрічки) на суху підошву і підбори (хрест-навхрест),перед виходом натріть піском;

• натріть наждачним папером підошву перед виходом;

• намастить підошву клеєм типу "Момент" та поставте взуття на пісок, після цього сміливо виходьте на вулицю.

Для уникнення ризику надзвичайних подій прохання утриматись від поїздок на власних авто на далекі відстані.

Щодо пішоходів, то єдиний спосіб убезпечити себе від падінь в ожеледицю - бути максимально уважним, не поспішати і не хизуватися власною спритністю. Особливої уваги в період ожеледиці вимагають тротуари, пішохідні доріжки, посадочні майданчики зупинок громадського транспорту, сходові клітини мостових споруд та підземних переходів.

ЯК ЗМЕНШИТИ РИЗИК ТРАВМ В ПЕРІОД ОЖЕЛЕДИЦІ

• Про всяк випадок бути цілком готовим під час ходьби в такі дні - впасти.

• Ходіть не поспішаючи, ноги трохи розслабляйте в колінах, ступайте на всю підошву. Руки, по можливості, не повинні бути зайняті сумками. Пам'ятайте, що поспіх збільшує небезпеку травмувань, тому виходьте із будинку не поспішаючи.

• При порушенні рівноваги швидко присядьте, адже це найбільш ефективний спосіб утриматися на ногах.

• При падінні намагайтеся якомога менше завдати шкоди для свого здоров'я. Відразу присядьте, щоб зменшити висоту. У момент падіння згорніться клубком, напружте м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотіться - удар, спрямований на вас, розтягнеться і втратить свою силу при обертанні.

• Не тримайте руки в кишенях - це збільшує можливість не тільки падіння, але й більш важких травм, особливо переломів.

• Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони покриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає травмувань.

• Не прогулюйтеся біля самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та вилетіти на дорогу, або ж автомобіль може виїхати на тротуар.

• Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та в період ожеледиці. Пам'ятайте, що під час ожеледиці значно збільшується гальмівний шлях автотранспорту, тому падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести до каліцтва, а в гіршому випадку - до загибелі.

• Небезпечні прогулянки в ожеледицю в нетверезому стані. У стані сп'яніння травми найчастіше важкі, всупереч переконанню, що п'яний падає завжди вдало. У стані сп'яніння люди не такі чутливі до болю і при наявності травми своєчасно не звертаються до лікаря, що завдає згодом додаткові проблеми та неприємності.

• Якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль в суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з непередбачуваними наслідками.

• Щоб уникнути небезпеки, тримайтеся подалі від будинків - ближче до середини тротуару. Взимку, особливо в містах, дуже велику небезпеку становлять бурульки, особливо в період танення льоду та снігу.

• Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на вас з настанням потепління, необхідно пам'ятати, що не можна заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності необхідно самому звертати увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків.

Служба порятунку «101» наголошує: шановні громадяни, будьте пильними при ожеледиці, пам’ятайте про власну безпеку.

Відділ військового обліку та цивільного захисту

SHHo-robiti-pri-ozheledici.webp