25.03.2024 15:45
Комунікувати, а не лише інформувати!
![default-for-import.jpg default-for-import.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/54/207500/default-for-import.jpg)
19-20 березня у Мереф’янській громаді відбувся тренінг «Ефективні комунікації для громади».
З міркувань безпеки працювали одразу в укритті!!!
Правильно спілкуватись, створювати важливі меседжі, доносити інформацію через пресрелізи, комунікувати з людьми в соцмережах, фотографувати так, щоб розповідати світлинами історію вчилися представники міської ради та комунальних закладів громади.
Ділимось декількома практичними порадами з тренінгу:
Зовнішня аудиторія – це гості, туристи, інвестори, міжнародні партнери, районна, обласна влада, центральні органи влади та інші. Що нам дає комунікація із зовнішньою авдиторією? Це допомагає впливати на державну політику в потрібному напрямку, формувати позитивний імідж громади як місця для проживання та сплати податків, в тому числі й в сфері туризму, підтримувати місцевий бізнес та залучати інвестиції, шукати партнерів для співпраці й залучати міжнародну підтримку.
Пресреліз – це інструмент комунікації зі ЗМІ. Чому важливо доносити інформацію до медіа? По-перше, це допоможе вам заручитися підтримкою громади. По-друге, транслювати свої меседжі, які для вас важливі. По-третє, впливати на те, що відбувається у громаді, адвокатувати певні процеси. Пресреліз має містити головне – інформаційний привід, новину. Іншими словами, це подія, яка може зацікавити ЗМІ, громадян та стати предметом суспільного обговорення. Інформація у пресрелізі повинна відповідати на питання: Хто? Що? Коли? Де? Чому? Навіщо? Пишіть реліз зрозумілою мовою, уникайте використання авбревіатур, скорочень та спецтермінів.
Соціальні мережі – це віртуальна копія реального світу. Люди в житті спілкуються простою мовою, тож ваші тексти у соцмережах повинні бути максимально простими, зрозумілими та орієнтуватися на запити людей. Пам’ятайте: якщо люди не розумітимуть ваші дописи, то заповнюватимуть прогалити інформації самі. А потім, ймовірно, вам доведеться розгрібати коментарі хейтерів.
Як робити хороші фото? Одна з порад: подбайте, щоб на ваших світлинах не було автоматичних доповнень. Приміром, водяний знак дати чи моделі вашого телефону зайві на знімках. Ви можете вимкнути ці функції в налаштуваннях камери телефону. Вивчіть меню камери та всі налаштування й функції – це допоможе робити якісні фото.
Тренінг «Ефективні комунікації для громад» організував Український кризовий медіа-центр у межах Програма DOBRE
![417553436_822917839879229_3845718780497167275_n.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/54/207501/417553436_822917839879229_3845718780497167275_n.jpg)
![417569974_822917553212591_3221614288632695859_n.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/54/207502/417569974_822917553212591_3221614288632695859_n.jpg)
![417692389_822917849879228_6219407982141985248_n.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/54/207503/417692389_822917849879228_6219407982141985248_n.jpg)
![419742545_822917819879231_8798058982796681361_n.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/54/207504/419742545_822917819879231_8798058982796681361_n.jpg)
![434166065_826772219493791_2030859357060780457_n.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/54/207505/434166065_826772219493791_2030859357060780457_n.jpg)
![434370231_826772582827088_6901475367231163258_n.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/54/207506/434370231_826772582827088_6901475367231163258_n.jpg)