Мереф'янська територіальна громада

Харківська область, Харківський район

06.01.2023 08:47

Основні правила поведінки під час дії низьких температур

default-for-import.jpg

З метою попередження травмування, чи загибелі громадян, внаслідок переохолодження організму рекомендуємо дотримуватись основних правил поведінки в умовах низьких температур.

🌬Переохолодження організму – гіпотермія, характеризується значним падінням температури тіла, що спричиняє негативні зміни стану організму. Призводить до порушення нормальних процесів обміну речовин і зниження здатності організму поповнювати втрати тепла. Організм може переохолодитися, якщо він втратить набагато більше тепла, ніж виробляє, що відбувається зазвичай при тривалому перебуванні людини на холоді. Особливо часто це відбувається при міцних морозах у поєднанні з підвищеною вологістю повітря та сильним вітром. Також небезпека отримати різке переохолодження організму та всі його наслідки існує, якщо людина провалиться під лід на поверхні вкритої кригою водойми.

❄️Зазвичай переохолодження організму безслідно не проходить, адже від перенесеного стресу захисні сили організму знижуються. При переохолодженні організму будь-якого ступеня тяжкості створюються сприятливі умови для прояву гострих респіраторних захворювань, розвиваються органічні зміни в головному мозку і судинах. Але найгіршим наслідком переохолодження можна вважати відмороження частин тіла і кінцівок.

Тому, краще попередити переохолодження, ніж страждати потім від його наслідків.

☝️Існує декілька простих правил, виконання яких дозволить уникнути переохолодження та обмороження:

* не вживайте алкогольних напоїв;

* не паліть на морозі;

* носіть просторий одяг;

* не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу;

* у вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте захисним кремом;

* не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас;

* якщо під час перебування на відкритому повітрі ви відчуваєте початок переохолодження, негайно зайдіть до теплого приміщення – магазину, кафе, під’їзду, щоб зігрітися;

* ховайтеся від вітру;

* не виходьте на відкритий лід;

* намагайтеся більше рухатися;

* перед виходом на мороз бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія;

* не дозволяйте дітям довго кататися на каруселях та гойдалках, лазити металевими сходами споруд на ігрових майданчиках, обов’язково захищайте руки дитини рукавичками.

Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.

І головна умова профілактики переохолодження – здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок та постійне загартовування організму.

☝️Пам’ятайте: ваша безпека – у ваших руках.

Відділ військового обліку та цивільного захисту

63b7c50986190.jpg 63b7c52428033.jpg